Pirkimo – pardavimo bendrosios nuostatos

1. Pirkimo - pardavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato elektroninės parduotuvės Siuvuosipati.lt (toliau – Parduotuvė) bendrąsias nuostatas, pirkėjo privatumo politiką, pagrindines pirkėjo, pardavėjo teises ir pareigas, prekių pirkimo ir apmokėjimo sąlygas, prekių pristatymo ir grąžinimo tvarką bei abiejų šalių atsakomybę.

2. Šios Taisyklės taikomos Klientui teikiant užsakymą internetinėje Siuvuosipati.lt parduotuvėje.

3. Klientui nesuteikiama galimybė užsisakyti prekes Siuvuosipati.lt elektroninėje parduotuvėje, kol nepatvirtina, kad yra susipažinęs su Parduotuvės Taisyklėmis. Visais atvejais laikoma, jog Klientas susipažino su Taisyklėmis ir joms pritaria, jeigu užsisakydamas prekes, jis uždeda varnelę, kad sutinka su Prekių pirkimo – pardavimo taisyklėmis ir paspaudžia patvirtinimą “Užsakymas su įsipareigojimu apmokėti”. 

Pirkėjo privatumo politika

4. Elektroninė parduotuvė “Siuvuosipati.lt” patvirtina, kad Pirkėjo duomenys bus naudojami tik prekių užsakymo ir pristatymo tikslais. Užsisakyti prekes Parduotuvėje Pirkėjas gali užsiregistruodamas šioje elektroninėje parduotuvėje, t. y. įvesdamas registracijoje prašomus nurodyti duomenis arba nesiregistruodamas šioje Parduotuvėje.

5. Pirkėjas, prisiregistravęs prie internetinės svetainės Siuvuosipati.lt ir užsakydamas prekes iš šios Parduotuvės, įsipareigoja saugoti ir niekam neatskleisti savo prisijungimo duomenų.

6. Užsisakydamas prekes iš Siuvuosi.lt Parduotuvės, Pirkėjas atitinkamuose Pardavėjo pateikiamuose informacijos laukuose turi nurodyti prekių užsakymo tinkamam įvykdymui būtinus savo asmens duomenis: vardą, pavardę, prekių pristatymo adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą. Pardavėjas pastebėjęs, kad perduoti asmens duomenys yra nepilni (t.y. nepakankami užsakymui įvykdyti ir siuntai išsiųsti) privalo apie tai pranešti Teikėjui. Teikėjas privalo nedelsiant ištaisyti, patikslinti nepilnus asmens.

7. Pirkėjas, teikdamas užsakymą ir patvirtindamas šias Taisykles, sutinka, jog 4 punkte nurodyti jo asmens duomenys būtų tvarkomi prekių ir paslaugų pardavimo Pardavėjo elektroninėje parduotuvėje tikslu, taip pat sutinka, kad jo nurodytu elektroninio pašto adresu ir telefono numeriu būtų siunčiami informaciniai pranešimai, kurie būtini prekių užsakymui įvykdyti.

Pirkėjo teisės ir pareigos 

8. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes elektroninėje parduotuvėje, vadovaudamasis šiomis Taisyklėmis bei Lietuvos Respublikos teisės aktais.

9. Pirkėjas turi teisę atšaukti prekių pirkimo-pardavimo sutarties sudarymą iki to momento, kol nurodytu elektroniniu paštu negauna prekių užsakymo patvirtinimo.

10.  Pirkėjas privalo sumokėti prekių bei jų pristatymo kainą, taip pat kitus mokėjimus (jei tokie atsiranda, sudarant sutartį) ir priimti užsakytas prekes. Už prekes Pirkėjas sumoka, naudodamasis savo banku internete, išankstiniu bankiniu apmokėjimu, atlikdamas mokėjimą iš bet kurio banko į Pardavėjo sąskaitą, nurodytą užsakymo patvirtinime.

11.  Pirkėjas privalo išankstiniu bankiniu pavedimu apmokėti sąskaitą ne vėliau kaip per 24 valandas nuo sąskaitos – faktūros gavimo. Per šį terminą bankas nepatvirtinęs mokėjimo, Pardavėjas turi teisę laikyti, kad Pirkėjas atsisakė pirkimo-pardavimo sutarties. Jei Pirkėjas prekes užsakė savaitgalio ar švenčių dienomis, tuomet Pirkėjas privalo išankstiniu pavedimu apmokėti sąskaitą ne vėliau kaip sekančią darbo dieną, einančią po švenčių ar savaitgalio dienų. Pirkėjo pasirinktos prekės rezervuojamos bei Pardavėjas imasi vykdyti pirkimo-pardavimo sutartį tik tuomet, kai Pardavėjas gauna pranešimą apie apmokėjimą iš banko.

12. Jeigu pasikeičia Pirkėjo registracijos formoje pateikti duomenys, Pirkėjas privalo nedelsdamas juos atnaujinti.

Pardavėjo teisės ir pareigos

13. Pardavėjas turi teisę vienašališkai pakeisti šias Taisykles, pakeistas Taisykles paskelbdamas elektroninės parduotuvės tinklalapyje. Pakeitimai įsigalioja nuo paskelbimo momento visiems po paskelbimo sudaromiems sandoriams.

14.   Pardavėjas turi teisę laikinai arba neterminuotai nutraukti elektroninės parduotuvės veiklą be jokio atskiro įspėjimo.

15. Pardavėjas įsipareigoja sudaryti sąlygas Pirkėjui tinkamai naudotis elektroninės parduotuvės teikiamomis paslaugomis.

16. Pardavėjas įsipareigoja per 5 darbo dienas po apmokėjimo gavimo pristatyti užsakytas prekes Pirkėjo nurodytu adresu.

17.  Pardavėjas, atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, negalėdamas Pirkėjui pristatyti jo užsakytos prekės, įsipareigoja pasiūlyti tos pačios rūšies kitą prekę, o Pirkėjui nesutikus priimti prekės, grąžinti jam sumokėtus pinigus per 14 dienų.

Prekių pirkimo ir apmokėjimo sąlygos

18. Kainos Parduotuvėje ir užsakyme nurodomos Eurais su PVM. Prekės kaina nurodoma be pristatymo mokesčio.

19. Pirkėjui, sudėjusiam visas norimas pirkti prekes į krepšelį, ir paspaudusiam mygtuką „Užsakymas su įsipareigojimu sumokėti“, kiekvieną kartą, jam bus suteiktas krepšelio užsakymo numeris, kurį Pirkėjas mokėdamas už prekes turi nurodyti bankiniame mokėjime.

20.  Už užsakytas prekes galima atsiskaityti išankstiniu bankiniu pavedimu. Kai Parduotuvė gaus banko patvirtinimą dėl apmokėjimo už prekes, tik tuomet Pirkėjui bus formuojama siunta išsiuntimui. Atskirais atvejais dėl negalėjimo atsiskaityti išankstiniu bankiniu pavedimu, dėl apmokėjimo už prekes Pirkėjas kreipiasi asmeniškai elektroniniu paštu gineiva.audiniai@gmail.com. Jei Pirkėjas sutiks su Parduotuvės pateiktomis sąlygomis, Pirkėjui bus suformuotas prekių krepšelis ir išrašyta sąskaita - faktūra.

21. Kiekvieną kartą užsakydami prekes, po apmokėjimo, Parduotuvė Pirkėjui nurodytu elektroniniu pašto adresu atsiųs Pirkėjui išrašytą sąskaitą – faktūrą.

Prekių pristatymas

22. Prekės pristatomos visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje pirkėjo nurodytu adresu. Siuntos yra pristatomos naudojantis AB “Lietuvos paštas” ir "LP EXPRESS" paslaugomis. Siuntos siunčiamos registruota pašto siunta, naudojantis "LP EXPRESS" 24 savitarnos terminalais bei "LP EXPRESS" kurjerių paslaugomis. Pirkimo metu Pirkėjas gali pasirinkti jam patogiausią terminalo vietą. Pristačius siuntą į terminalą, Pirkėjas bus informuotas SMS žinute, kurioje nurodytas PIN kodas, kurį suvedęs į terminalą, galima bus atsiimti siuntą. Siuntos terminale saugomos 72 valandas po pristatymo.

23. Siuntų iki 2 kg. kaina, naudojantis AB “Lietuvos paštas” paslaugomis, siunčiamos registruota pašto siunta - 2.50 Eur. (išskyrus Kuršių Neriją). Siuntos pristatomos po banko patvirtinimo apie gautą apmokėjimą per 5 darbo dienas. Jei Pirkėjas pageidauja siuntą gauti į Kuršių Neriją ar užsakyti prekes į užsienį dėl apmokėjimo už prekes ir siuntos išsiuntimo, asmeniškai turi kreiptis elektroniniu paštu gineiva.audiniai@gmail.com.

23.1. Siuntų iki 5 kg. kaina, naudojantis "LP EXPRESS" 24 savitarnos terminalais - 2.90 Eur. Siuntos pristatomos po banko patvirtinimo apie gautą apmokėjimą per 2 darbo dienas.

23.2. Siuntų iki 5 kg. kaina, naudojantis "LP EXPRESS" kurjerių paslaugomis - 5.00 Eur. Kurjeriai prekes pristato Pirkėjo nurodytu adresu, po banko patvirtinimo apie gautą apmokėjimą per 2 darbo dienas. 

24. Prekei esant nestandartinio dydžio ar labai didelio svorio, pristatymo sąlygos su Klientu derinamos individualiai.

25. Pirkėjas užsakytas prekes gali nemokamai atsiimti “Siuvuosi pati” parduotuvėje, esančioje V. Kudirkos g. 51, Marijampolė.

Prekių grąžinimas

26. Įsigijus tinkamos kokybės audinius Pardavėjas pagal LR Vyriausybės nutarimo „Dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“ 17 ir 17.5 punktus, kuriame nurodoma, jog Pirkėjui, norint Pardavėjui grąžinti tinkamos kokybės audinius ar audinius pakeisti kitais, Pardavėjas pasilieka teisę sau pats nuspręsti kokiais individualiais atvejais priimti atgal iš Pirkėjo prekes.

27. Jei Pirkėjui buvo parduota netinkamos kokybės prekė, Pardavėjas gali pasiūlyti Pirkėjui pakeisti kita, atitinkančia kokybę preke. Taip pat atitinkamai sumažinti nekokybiškos prekės kainą suteikiant nuolaidą kitam Pirkėjo užsakymui arba grąžinti pinigus į Pirkėjo nurodytą banko sąskaitą per 14 dienų.

28. Jei prekė pasirodė netinkama, Pirkėjas savo lėšomis prekes grąžina per 14 dienų orginalioje ir nepažeistoje prekės ir siuntos pakuotėje. Grąžinant būtina pridėti orginalią PVM sąskaitą faktūrą, jei Pirkėjas gavo ją su siunta bei užpildytą ir pasirašytą pirkimo ir pardavimo sutarties atsisakymo pranešimo formą. 

Baigiamosios nuostatos 

29. Pirkėjas ir Pardavėjas susitaria, kad visa informacija, kuri pateikiama Pardavėjo elektroninės parduotuvės tinklalapyje yra aiškiai suprantama Pirkėjui.

30. Parduotuvė laikosi Lietuvos Respublikos įstatymų. Šios Taisyklės neriboja Pirkėjo teisių, nustatytų Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

31. Visi nesutarimai, kilę tarp Pirkėjo ir Pardavėjo sprendžiami derybų būdu. Jei ginčų nepavyksta išspręsti tarpusavyje, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.